Sklepy jsou nezabezpečené. Lidé drahá kola parkují doma v bytě. | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Sklepy jsou nezabezpečené. Lidé drahá kola parkují doma v bytě.

20. 5. 2016

Krádeže kol jsou mezi zloději na denním pořádku. Například vloni řešila policie přes sedm tisíc krádeží jízdních kol a celková škoda se vyšplhala téměř na 123 miliony korun. Lidé si pořizují stále dražší kola a sklepy pro ně již nejsou vhodným parkováním. Proto si stále více lidí nosí kolo do bytu, který mají dobře zabezpečený.

Co s kolem?

Sklepy pro uskladnění stále dražších kol nevyhovují, protože často ani dobře ochránit bezpečnostními dveřmi nejdou. „Máme zkušenost, že lidé, kteří své kolo nechtějí parkovat v nezabezpečeném sklepě, si jej nosí do bytu a tam ukládají v technické místnosti, zavěšují v chodbě na stěnu či ve vyšších patrech nechávají na balkóně. Pokud mají byt dobře zabezpečen, je to pro ně často jediné vhodné řešení,“ říká Ivan Pavlíček z firmy Next specializující se na zabezpečení bytů a domů.

„Dle policejních statistik dochází ke krádežím kol i na volných prostranstvích, kde jsou kola nejčastěji volně opřena o zeď, lavičku nebo sloup veřejného osvětlení. Zloději však kradou jízdní kola i z nezabezpečených sklepů, garáží nebo přístupných balkónů,“ říká k problematice krádeží kol Michaela Reichertová, Policie ČR.

Hlavní priorita je zabezpečení

Nejlepší prevence krádeží kol je jednoznačně jejich parkování v dobře zabezpečených prostorách za kvalitními bezpečnostními dveřmi, nejméně ve třetí bezpečnostní třídě. Pokud parkujeme kolo třeba jen na chvilku na ulici nebo u restaurace, je vhodné jeho označení některou z moderních identifikačních technologií, které jej trvale a viditelně označí, a tak chrání. Mezi taková značení patří například Datatag. Umožní policii okamžitou identifikaci a zároveň je prakticky nemožné, aby jej zloděj odstranil. „Toto značení pak působí podobně jako bezpečnostní dveře u bytu. Zloděj jde dál a vezme kolo neregistrované a neoznačené, stejně jako vykrade byt bez bezpečnostních dveří a zabezpečenému bytu se vyhne,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení majetku ze společnosti Next.






publikováno: 20. 5. 2016, v rubrice Interiér
Štítky: zabezpečení

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007